• Ten temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 przez 15 (wszystkich: 22)
 • Autor
  Wpisy
 • #104780

  Satoshi
  Moderator

  Mam nadzieję, że ten post zostanie przypięty.

  Chciałabym ostrzec wszystkich nowych kupujących na giełdach, wszystkich tych którzy dopiero zaczynają. Działam na rynku już 3 bańkę, czyli około 9 lat i każda kończy się tym samym, czyli pytaniami kiedy odbije dany coin.

  Począwszy od 2013 roku, gdy się zaczynała przygoda z altami to nikt nie wiedział jak będą się zachowywać. W 2014 ludzie ożenili się z coinami, bo kupowali na górkach. Jedni którzy byli zapakowani na samym dole nakręcali innych, żeby kupowali, bo waluta ma dobry projekt, fundamenty whitepaper. Szukali po prostu dawców kapitału, którzy mieli zasponsorować im wakacje lub możliwość życia bez pracy na Karaibach. Osoby, które wpadły w FOMO kupiły coiny prawie na ATH. Większość z altów z 2013 nie odzyskała do dnia dzisiejszego swoich cen przy których nowi gracze kupowali. Następnie Mt. Gox zasponsorował kolejnego dipa i tak się zakończyła hossa w 2014 roku.

  W momencie kiedy zaczynał się kolejny bull run, czyli w sierpniu 2015 roku przybywały kolejne kojny. Efekt? Ciągle ten sam. Ci co kupili w marcu 2017 roku alty lub w kwietniu zarobili. Nie ukrywam, że ci co kupili w późniejszym czasie również zarobili, lecz wiązało się to z większym ryzykiem. W momencie wysypu ICO, każdy coin miał mieć najlepszy produkt, marketing i być przyszłością. IOTA niby nawiązała współpracę z Microsoft, Lisk miał dobry marketing, a Justin Sun z TRON był mistrzem w ogłaszaniu ogłoszenia o ogłoszeniu. ZCL był numerem jeden według mnie w kategorii najgorszy shit (sprawdźcie wykres, w momecie ostrego dipu Bittrex zablokował możliwość sprzedaży). Kryptowaluty poszły na ATH w styczniu 2018 roku, płonki były dawcami kapitału. Schemat ten sam. Ludzie stracili oszczędności, a niektórzy nawet wychodzili z długami, bo brali kredyt. W styczniu jeszcze wchodzili, bo czemu miałyby nie rosnąć?

  W obecnym bull run wszystko co jest DeFi to pompują. W obecnym bull run również są najlepsze technologie partnerstwa, wydarzenia lub cokolwiek innego. Na przykład taki CHZ. Poszedł do góry kilka TYSIĘCY %, a ludzie jeszcze innych nakręcają, bo to PRZYSZŁOŚĆ. FTM kolejny coin, który poszedł kilka tysięcy %, a ludzie pytają się czemu korekta ciągle trwa. Przecież obiecywali, że to będzie ciągle szło. Jest wiele napompowanych kryptowalut, które trzeba po prostu omijać.

  Ludzka chciwość nie zna granic. Tysiące procent to za mało.

  Zapamiętajcie osoby, które się zaczęły niedawno interesować kryptowalutami. Alty są jedynie do pomnażania BTC, nic więcej. Za kilka miesięcy one upadną i większość nie wróci do swoich wysokich cen. Najzwyczajniej zostaną zapomniane, a przecież to miała być przyszłość.

  Kupowanie altów to HAZARD i czysta spekulacja. Nie ma to żadnego związku z inwestowaniem. Binance to KASYNO, a dźwignia to zabójstwo.

  Jak ktoś chce faktycznie coś zarobić długoterminowo to trzeba kupować TYLKO Bitcoina. Nie żadne shity. Bitcoin do 2032 roku będzie kosztować 1 000 000$. Prosta matematyka i już wiesz, że możesz zrobić prawie 2000%.

  Zarobiłam 7 cyfr, przed przecinkiem. Lambo było, wiele innych rzeczy też.

  Co bańkę schemat się powtarza, kapitał napływa od nowych, starzy zarabiają. Nowi robią się nerwowi, ciągle sprawdzają kurs, nie mogą spać, bo kurs spada. Wkładają kolejne pieniądze, żeby się odegrać i tracą te pieniądze. Mają problemy psychiczne ze względu na stratę. Często relacje się pogarszają. A na FB? Każdy zarobiony po łokcie, same makrele giełdowi.

  Pozdrawiam was wszystkich cieplutko i życzę samych sukcesów.

  #104781

  Pat
  Gość

  Z Twojej wypowiedzi wynika, ze polecasz kupowanie BTC przy cenie 60k $?!? To jest właśnie napędzanie jego ceny. Ogólnie założenia w większości dobre, jeśli bierzemy pod uwagę zakup na long. No i pod warunkiem, ze cena spadnie. Dlaczego Binance to zło i hazard?
  I w ogóle dlaczego alty są be?
  W ciągu trwającej hossy, przy dywersyfikacji środków można to 2000% z BTC zrobić w dwa tygodnie….

  #104793

  Emil
  Gość

  Prosta zasada żeby być starym wyjadaczem trzeba być młodym … niech każdy sam sobie odpowie. Post całkowicie nie wnoszący niczego, pamiętajmy że 90 % społeczności po hossie rezygnuje i się poddaje bo stracili, co jest największym błędem.

  #104782

  Stas
  Gość

  Przyjedź tym lambo do ząbek???

  #104783

  Psze
  Gość

  Ej ej ej a co z ETH ja się pytam!?

  #104786

  Tomek
  Gość

  Teoretycznie większość altow z top 100 dała ponad 100% zyski w hossie. Wniosek kupuj w bessie sprzedaj w hossie 😀

  #104791

  Dawid
  Gość

  Fajnie napisane, widać że dziewczyna (albo perwersyjny chłopak) musiała gdzieś znaleść ten fajny tekst i conajmniej zrobić „kopiuj/wklej”, o ile nie „translate” z drobnymi korektami (nieprzypadkowo użyłem słowa „korekta” ?), że aż z tego powodu dołączyła do grupy właśnie dzisiaj!

  Owszem, jest w tym sporo racji – tyle że jelenie są wszędzie i tak samo jak nabierają się na promocje w markecie, tak i zdarzają się wtopy na giełdzie…

  Po prostu chciwość jest zgubna ??‍♂️

  #104785

  Patryk
  Gość

  Przestańcie, przecież to fake konto ??

  #104784

  Cyprian
  Gość

  prawda

  #104795

  Krzysztof
  Gość

  Zgadzam się bo giełda to nie bankomat Trzeba wiedzieć kiedy wyjść. Żeby ktoś zarobił ktoś musi stracić Tutaj nie istnieje dodruk pieniądza.

  #104792

  Adrian
  Gość

  Zarabiam na krypto. Nigdy w życiu nie kupiłem BTC.

  #104787

  Fru
  Gość

  I w końcu będziesz wydymany?

  #104788

  Maciej
  Gość

  gratuluje że chciało się autorce tyle pisać. Szacun. Zgadzam się z 90% tego co w poście chociaż i tak 90% postów na grupach krypto to pytania w stylu “w jakie tanie alty zainwestować”. I niestety da się na wszystkim zarobić ale nie można być zbyt chciwym… Ja zawsze wszystkim którzy mnie o to pytają mówię że nie inwestuje w alty (poza ETH BNB i XRP do spekulacji) i nie polecam jeśli nie dopuszczasz ryzyka równego graniu w ruletkę. Tym czym handluje też da się dorobić i zostać milionerem

  #104794

  Monika
  Gość

  btc sie oplaca kupować ale no trzeba miec na koncie wolne przynajmniej 100 mln zł,ja tam na innych siedze od paru lat i nie narzekam

  #104789

  Bartosz
  Gość

  cała prawda

Oglądasz 15 wpisów - 1 przez 15 (wszystkich: 22)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

[snax_content]