• Ten temat jest pusty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 przez 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #137602

  Satoshi
  Moderator

  Jaką widzicie możliwość zastosowania blockchain?

  #137604

  Lukasz
  Gość

  Stworzenie scamu zgarnięcie hajsu i zniknięcie

  #137607

  CrypS.
  Gość

  Można wymieniać długo, ale generalnie w każdej branży, gdzie potrzeba uporządkowanego obiegu dokumentów, albo trwałego nośnika. Blockchain Ethereum jest już wykorzystywany w Polsce przez banki ING i PKO. W Etiopii na Cardano stworzono system do zbierania informacji z placówek szkolnych i wydaje się na nim certyfikaty ukończenia szkoły lub studiów. W Estonii blockchain wykorzystuje część administracji publicznej. RŚA ma plany, żeby oprzeć większą część zarządzania państwa na blockchainie bitcoina (chociaż to na wpół upadły kraj więc ciężko powiedzieć co z tego wyjdzie i czy nie jest to tylko skok na kasę). DAO mogą zmienić zarządzanie spółkami. NFT można wykorzystać nie tylko do zapisu jpegów, ale także do wydawania biletów, czy tworzenia aktów własności. Słowem: zastosowań jest naprawdę sporo. Interesuje Cię jakiś konkretny obszar?

  #137606

  Jacek
  Gość

  Ludzie w ogóle zapomnieli (albo może niektórzy nawet nie wiedzieli), że blockchain to “zwykła” rozproszona zdecentralizowana baza danych.

  Słowo najmocniejsze w tym to “zdecentralizowana”, czyli we wszystkim dziedzinach gdzie trzeba coś przechowywać a mamy w danej dziedzinie kryzys zaufania.

  #137603

  Miłosz
  Gość

  Dowód osobisty w formie nft żeby nikt nie ukradł tożsamości. szczególnie imienia i nazwiska ? pozdro ?

  #137605

  Aleksander
  Gość

  System notarialny mógłby być zastąpiony. Mamy prawny podpis elektroniczny identyfikujący konkretny podmiot w określonym czasie.

Oglądasz 6 wpisów - 1 przez 6 (wszystkich: 6)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

[snax_content]