• Ten temat jest pusty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 przez 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #112694

  Satoshi
  Moderator

  Cześć.
  Szukam podpowiedzi od doświadczonych w temacie podatku od krypto.
  Szukałem informacji na temat rozliczenia PIT, jednak to co znalazłem dotyczy głównie zarabiania na giełdach. Ja jednak nie gram, a wg. mojej oceny zainwestowałem w krypto. Mam kupione kilka altów na długi okres i jedynie dokupuję co jakiś czas. Wypłacę jak osiągną zadowalającą mnie cenę.

  I teraz pytanie czy w takiej sytuacje mogę rozliczyć podatek nie w ramach działalności gospodarczej (mam aktywną działalność, ale nie związaną z handlem krypto)? Czy może muszę/powinienem rozszeżyć działalność?

  I czy mogę/powinienem zainwestowaną kwotę w jakiś sposób uwzględnić w PIT za 2017?

  Dodam tylko, że jeszcze nic nie wypłacałem, więc narazie mam koszt (stratę?).

  Ewentualnie byłbym wdzięczny, gdyby ktoś polecił kancelarię (najlepiej w okolicach Szczecina), która pomaga w rozliczeniach.

  Dzięki.

  #112695

  Paweł
  Gość

  jeśli nie wypłacałeś, to nie masz zysku. Odezwij się do Admiral Tax, dopasowali dla mnie rozwiązanie pod krypto. https://www.admiraltax.pl/blog/jakrozliczycpodatekodkryptowalut-czyli-podatek-bitcoina/

  #112696

  Sebastian
  Gość

  Jeżeli nic nie wypłacałeś i nie robiłeś żadnego obrotu to nie masz z czego się rozliczać. Nie musisz też tego nigdzie uwzględniać, w żadnym picie. Takie jest moje zdanie. Generalnie przy rozliczeniach krypto nikt tak naprawdę nie wie jak to prawidłowo rozliczać.. nawet urzędy skarbowe. Jest kilka interpretacji według których ludzie się rozliczają ale co US to inna interpretacja.. Jedni piszą, że rozlicza się tylko z zamiany krypto na złotówki, inni że trzeba też rozliczać transakcje krypto na krypto.. z tego co mi też wiadomo to nie ma czegoś takiego jak rozliczanie strat w przypadku krypto bo nie jest to traktowane jak instrument finansowy..

  #112697

  Michał
  Gość

  A więc.. NA CHWILE OBECNA nie robisz nic. Dopiero w momencie sprzedaży powstanie obowiązek podatkowy. Natomiast obserwuj bo sporo się dzieje wokół krypto razem z pomysłami które miały by opodatkować transakcje alt-alt.. i znając życie to nie będzie to jak w stanach spoczywało na giełdzie tylko będzie na użytkownikach..

  Wracając do pytania – kupując nie masz podstaw opodatkowania. Sprzedając będziesz musiał zysk opodatkować

  #112698

  Krzysztof
  Gość

  Skoro polski rząd mówiąc ogólnikowo nie toleruje kryptowalut, to tak samo powinien traktować obowiązek płacenia podatku za zyski z krypto, bo jak to tak można pobierać podatki z wirtualnych, ale wg. rządzących i podległych im instytucji, brudnych pieniędzy 🙂

Oglądasz 5 wpisów - 1 przez 5 (wszystkich: 5)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

[snax_content]