• Ten temat jest pusty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 przez 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #80886

  Satoshi
  Moderator

  Cześć. Mam do Was kilka pytanek. Z góry sorki za ewentualny trywiazizm ?

  1. Zlecenia limit nie wymagają żadnej interakcji ze strony użytkownika, aby rozpocząć realizacje i mogą być składane z wyprzedzeniem (źródło Binance). W czym w takim razie jest lepszy stop limit? Załóżmy, że chcę kupić BTC za 20k USD, a cena aktualna 20,5k USD. Dlaczego lepiej jest ustawić stop limit, z warunkami, aniżeli po prostu zwykłe zlecenie limit na 20k, które tak czy siak trafi do książki zleceń i nie zostanie zrealizowane póki cena nie spadnie do oczekiwanego poziomu. Dodatkowo, zlecenie limit można złożyć na okres do kilku miesięcy (90dni).

  2. Dlaczego mówi się, że zlecenie market jest droższe od zlecenia limit skoro, przy zleceniu market, gdzie wybieramy ilość krypto, którą chcemy kupić, np. 1 BNB, giełda wybiera najbardziej korzystne zlecenie z książki zleceń (najniższa cena przy zakupie, najwyższa cena z książki zleceń przy sprzedaży).

  3. Zlecenia limit skutkują niższymi opłatami, ponieważ handlujemy jako maker, a nie taker, podczas gdy opłaty są tak naprawdę identyczne (źródło Binance). Czy może źlę patrze?

  4. Jaka powinna być zdrowa wartość „odsunięcia” przy zleceniach stop limit wyrażona w %? Czy 0,025% jest w porządku czy raczej powinno być trochę więcej. Posłużymy się przykładem BTC = 20000 USD na cenie stop. Czy można w ogóle coś wyznaczyć skoro w dużej mierze zależy to od płynności. I czy w ogóle jest sens się tym martwić kiedy jesteśmy na dużej giełdzie z dużą płynnością i raczej handlujemy małym kapitałem?

  5. Co oznacza mnożnik 3x widoczny przy niektórych parach np. BTC/USDC na markecie Spot.

  Będę wdzięczny za pomoc i rzetelne odpowiedzi ?

  #80888

  Daniel
  Gość

  1. Stop limit jest zleceniem sprzedaży posiadanego przykładowo BTC czyli masz btc kupionego za 20k a jeśli cena spadnie poniżej 19.500 to po tej cenie sprzeda ci pozycje. Limit to zlecenie kupna i możesz ustawić sobie go poniżej obecnej ceny i czekać aż cena spadnie i zlecenie sie zrealizuje, 2 od razu odpowiadając, market wybiera ci najdroższe w danym momencie zlecenia tak abyś tu i teraz je zralizował, czemu jest gorszy?
  Bo nie masz możliwości regulowania ceny po której chcesz kupić i kupujesz drożej niż na limit, no i jakieś prowizje są większe chyba niż za zlecenie limit ale tu nigdy nie wnikałem

  #80887

  Łukasz
  Gość

  Spodziewałem się drodzy jakiejś większej reakcji po grupie +30k ?

  #80889

  Cezary
  Gość

  5. Oznacza to max lewar na tej parze (margin)

Oglądasz 4 wpisy - 1 przez 4 (wszystkich: 4)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

[snax_content]