• Ten temat jest pusty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 przez 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #36016

  Majdan
  Moderator

  Cześć, mam do Was pytanie o granie futures na binance.

  Jestem w trakcie czytanie regulaminu o tym na stronie binance ale z chęcią dowiedziałbym się z innych źródeł na ten temat – dosłownie wszystko co się da.
  1.Kiedy warto to stosowac?
  2.gdzie i jakie koszty są ukryte?
  zauważyłem ,że ogólnie za futures na binanse jest liczone fee(które przy graniu za małą stawką może zabrać jakąś tam część profitu) + chyba im większy lewar tym większe fee jest
  3.Jakie są różnice w graniu np.
  100 dolarów na 1x
  10 dolarów na 10x
  5 dolarów na 20x

  bez sensu pchać się w lewarowanie jak ma się na pełną stawkę (czyli 100 dolarów na powyższym przykładzie) prawda?

  4.A o co chodzi z tym,że jak trzyma się gdzieś bnb to fee jest mniejsze- to prawda? znacie jeszcze jakieś inne “tricki” tego typu?
  5.Jaka jest różnica (przy x1) grać coś na futures a jaka na OCO ?
  6.są gdzieś jeszcze jakieś opłaty w tym wszystkim ukryte?
  7.chyba sens to ma jak są drogie coiny… któryś coin widziałem w cenie ok 200 usd za jedną sztuką – przy lewarze 1x musiałem ustawiać 200 usd za jedną sztukę albo wielokrtoność tej sumy. Grając na lewarze mogę wejść w trade na tym coinie za ułamek wkładu własnego prawda? to tutaj sens by był gdyby chciało się zagrać jakiś ruch ale nie miało się np. całego jednego danego coina

  Wolę poczytać, poedukować się, popytać itd. ,zeby zrozumieć temat niż lecieć na pałę i grać cokolwiek na dźwigni x125 także nie hejtujcie mnie proszę za podstawowe pytania – buduję fundamenty dopiero jeśli chodzi o fufures.

  Każdy sprawdzony link do artykułu/filmu o futures z wielką chęcią sprawdzę.

  Pozdrawiam! 2

  #36017

  Kacper
  Gość

  7. Nie rozumiem czemu po prostu nie możesz kupić części coina. Mówisz o tym chyba że ma mało zer i nie można kupić mniej niż np 0.1 czyli to 20$ na twoim przykładzie. Ale nadal go nie rozumiem xD sens grania futures jest jeden żeby szybko coś stracić ?

  #36018

  Kacper
  Gość

  3. Różnicy nie ma oprócz tego że pips jest liczony X5,X10,X20 takk
  + Raczej nie zagrasz X20 za 5$ chyba wtedy min koszt to już około 50$ na wejście zależy gdzie ale tak mi się wydaje że na binance od tego zaczynasz.

  #36019

  Kacper
  Gość

  Masz jeszcze chyba jakieś opłacanie swojej akcji żeby ciągle się trzymała ale nie interesowałem się tematem zbytnio, to nie dla mnie

  #36020

  Penny
  Gość

  Noe wchodź w to jak nie masz o tym pojęcia, a widać, że nie masz. Edukuj się najpierw. Na levarze się szybko zarabia, ale też szybko bankrutuje zwłaszcza na tak zmiennym rynku. Dźwignie 125x ? To dla wyjadaczy, nawet nie powinieneś myśleć. Najmądrzejsze 2 rady jakie usłyszałem o levarze 1) jeśli nie zarabiasz na spocie, to na futures też wpierdolisz, tylko szybciej. 2) na mniejszych levarach zarabia się więcej. Dlugabdroga przed Tobą, dobrze, że pytasz A teraz do nauki.

  #36021

  Aleksander
  Gość

  Siemanko.
  1. Zależy od osoby i sytuacji. Przede wszystkim na terminowych masz shortowanie, czego nie uświadczysz na spocie. Inna sprawa to ostateczna ilość zaangażowanego kapitału, który może przekraczać Twój depozyt. Nakreślę sytucję: masz $100 depozytu. Grasz na lewarze x50. Otwierasz longa na BTC, angażujesz $1, czyli wartość Twojej pozycji to $50 (1×50). Kurs idzie w Twoim kierunku. Zabezpieczasz pozycję stop lossem. Potem załóżmy otwierasz longa na eth. Też $1 x50. Na spocie w tym momencie miałbyś zaangażowany cały kapitał, i nie mógłbyś już nic kupić. Na futures możesz otwierać kolejne pozycje. I tak np. otwierasz longa na bnb. W tym momencie zarabiasz i tracisz jakbyś na spocie wyłożył $150. Oczywiście można to zrobić w jednej pozycji. Czyli np. mając $100 na futures, otworzyć pozycję za $3 na x50. Ale wtedy pojawia się liq price, czyli cena aktywa, przy której kończy się Twój kapitał, i pozycja jest zamykana automatycznie, a Ty zostajesz z niczym.
  2. Prowizja od otwartej pozycji. Okolice ~10% kosztu pozycji. Jeśli nie scalpujesz to jest nieodczuwalna. No i opłata za finansownie – funding. Działa klasycznie jak funding. Albo dostajesz kasę za otwartą pozycję albo płacisz. Jest to zależne od sytuacji na rynku. Funding jest x3 na dobę. 10:00, 18:00, 2:00.
  3. Generalnie nie ma różnicy. Oczywiście mam nadzieję, że wiesz, że te kwoty które podałeś, powinny być ultramałą częścią Twojego ogólnego kapitału na futures. Jakbyś zapytał, dlaczego lepiej zagrać pozycję $1 na x50 na futures, a nie na spocie za $50, to wróć do pierwszego punktu ?
  4. Jeśli prowizję na fut płacisz w bnb nie w usdt, to masz 10% mniejszą.
  5. Wyjaśniłem to wyżej.
  6. Funding o którym pisałem wyżej, o ile o nim nie wiedziałeś.
  7. A jak kupujesz BTC to musisz zapłacić $50k? Zarówno na spot jak i na fut możesz handlować ułamkami coinów.

  Podsumowując, futures daje Ci przewagę w postaci większego kapitału niż posiadasz + shortowanie.
  No i najważniejsza rzecz, bo nie wiem, czy jesteś tego świadom. Jak przetransferujesz np. $100 na fut, to nie otwierasz pozycji z jakimkolwiek lewarem za $100. Pozycja to ma być ułamek Twojego depozytu. Najbezpieczniej jest oczywiście grać na zasadzie: “pozycja*lewar

Oglądasz 6 wpisów - 1 przez 6 (wszystkich: 6)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

[snax_content]