w

Oficjalne beta testy BitPesa

Płatność Bitcoin

Kenijska firma zaprezentowała system przesyłu środków BitPesa. Oferując 3% stawkę za przelew starają się przejąć rynek transferów zagranicznych wart 1mld USD rocznie. Żeby przesłać środki należy wysłać Bitcoiny do BitPesa, które następnie są konwertowane na lokalną walutę i wysyłane do odbiorcy jeszcze tego samego dnia bez ukrytych kosztów przekazu.

Usługa wydaje się być mało konkurencyjna w Europie, ale po przeanalizowaniu Kenijskiego systemu bankowego może być wiodącym pośrednikiem. Dla przykładu: żeby wysłać pieniądze do Kenii trzeba zapłacić aż 9,2% wartości jeśli skorzystamy z Western Union czy MoneyGram, oraz 19,8% jeśli wykorzystamy przelew bankowy.

W takim przypadku transgraniczność Bitcoina jest jego największą zaletą i dzięki temu może on być poważnym konkurentem na słabo rozwiniętych i niestabilnych rynkach Afryki. Jedyną przeszkodą są różne interpretacje prawne w poszczególnych krajach.

Jak twierdzi BitPesa zapewniają oni legalny, kompleksowy system transferu, który pomoże wyeliminować oszustwa, oraz zwiększyć ilość środków na kotach bankowych dla swoich zaufanych klientów.

Obecnie 31% rynku to właśnie przelewy WesternUnion, 6% MoneyGram, oraz około 50% komercyjne banki. Jednak nie tylko oni korzystają z dobrodziejstw protokołu. Od zeszłego roku Coincove dostarcza podobna usługę w Ameryce łacińskiej między: Argentyną, Meksykiem, Hiszpanią i Chile. Na Filipanch z kolei powstała usługa BuyBitcoin.ph

Jak widać Bitcoin nie jest już czysto teoretycznie lepszym i tańszym rozwiązaniem, ale doskonale sobie radzi na kulejących rynkach, które spowalnia duża inflacja i ogromne koszty operacyjne. Właśnie ze względu na wysokie koszty w krajach afrykańskich często są popularne płatności elektroniczne i według wielu analityków właśnie tam obok Indii rozpocznie się wdrażanie nowego systemu.

Co o tym myślisz?

Napisane przez Bitcoiny

Dodaj komentarz

Nie ustawiono klucza aplikacji GIPHY. Sprawdź ustawienia

Moneta Bitcoin

Falcon Global Capital zatrudnia Lobbystów do promowania Bitcoin

Moneta Bitcoin

Nowa Zelandia planuje pierwszy zjazd poświęcony kryptowalucie