Certyfikat Bitcoin

Dowód istnienia pliku

Dowód istnienia pliku to pierwsze w Polsce narzędzie autorstwa bitcoiny.pl, oferujące niepodważalną demonstrację faktu, poświadczającego własność posiadania konkretnego pliku w określonej formie przy użyciu niepodważalnego autorytetu technologii block chain przy jednoczesnym użyciu pierwszego w historii zdecentralizowanego systemu szyfrowania dancyh.

Przesyłane dokumenty nie są zapisywane w żadnej bazie danych, serwerach ani nawet w samym bitcoin block chain, więc nie musisz się martwić o ryzyko udostępnienia swoich danych osobom trzecim/niepożądanym.

Czym jest dowód istnienia w sieci Bitcoin?

Kłódka bezpieczeństwa Bitcoin

OCHRONA DANYCH

Bitcoin block chain pozwala na demonstrację faktu posiadania prawa do określonych danych bez konieczności ujawniania ich treści lub zawartości podpisywanych plików. Za pośrednictwem block chain możesz upublicznić zapis (skrót) o fakcie posiadania konkretnych danych w określonym czasie. W przypadku pojawienia się sporu lub wątpliwości co do autentyczności plików, właściciel może w prosty sposób udowodnić, że miał dane niezbędne do wygenerowania danego zapisu (skrótu) przyporządkowanego do konkretnego pliku. Jest to bardzo użyteczna funkcjonalność do zabezpieczania własności dla materiałów chronionych prawami autorskimi, patentów, itp.

Czas Bitcoin

CZAS REJESTRACJI DOKUMENTU

Dzięki block chain można udowodnić, że określone dane istnieją w określonym momencie czasu. Jako, że nasze narzędzie wykorzystuje Bitcoin block chain w celu przechowywania dowodu posiadania konkretnego dokumentu, każdy może uwiarygodnić istnienie sowich wybranych dokumentów bez konieczności korzystania z pośredników w postaci notariuszy lub innych podmiotów lub instytucji. Użyj mocy obliczeniowej całej sieci Bitcoin w celu poświadczenia własności do swoich danych.

Zamknięty portfel bitcoin

SPRAWDZENIE INTEGRALNOŚCI DOKUMENTU

Jeśli zdecydujesz się przechowywać dowód posiadania danego dokumentu, a następnie załadujesz go ponownie, system zweryfikuje czy nadesłany dokument będzie w 100% odpowiadał swojemu pierwowzorowi. Nawet najmniejsza zmiana pozwoli stwierdzić, że nadesłany ponownie dokument nie jest zgodny ze swoim pierwowzorem. Dzięki naszemu narzędziu każdy może sprawdzić integralność i autentyczność danego dokumentu. Daje to bezpieczeństwo i stanowi zapewnienie, iż certyfikowane dane nie mogą w żaden sposób zostać zmienione.