Obecnie czytane
Vircurex wstrzymuje wypłaty. Konta użytkowników zostają „zamrożone”

Popularna platforma wymiany kryptowalut Vircurex, ogłosiła wstrzymanie wypłat dla Bitcoina, Litecoina, Feathercoina i Terracoina. W dniu dzisiejszym wszystkie konta użytkowników zostaną zamrożone.

Jak wiadomo, w poprzednich latach giełda ta dwukrotnie padła ofiarą ataków hakerów, w konsekwencji czego zostały jej skradzione środki. Administratorzy obiecywali wszelkie straty pokryć z własnych kieszeni, natomiast widać obecnie że plan się nie do końca udał.

Założyciele wszystkie swoje monety przelali na zimny portfel, umożliwiając klientom dalszą pracę na giełdzie i dokonywanie małych transakcji. Dzięki temu, pobierając opłatę od tych czynności, stopniowo uzupełniali swoje portfele. Niestety w ostatnich tygodniach wielu użytkowników dokonało dużych wypłat w konsekwencji czego- zimny portfel został opróżniony. Administratorzy mieli dwa wyjścia- albo zamknąć platformę i ogłosić upadłość, albo wypracować rozwiązanie które pozwoli kontynuować wymianę i stopniowo spłacać straty.

Giełda postanowiła wykorzystać drugą opcję. Opracowuje taktykę dalszego działania, z nadzieją ponownego „wyjścia na prostą”.

Jak im się to uda? Będziemy obserwować.

O autorze
Bitcoiny