Obecnie czytane
Trzy najważniejsze giełdy w Chinach otwierają 100-procentowe rezerwy depozytowe

Trzy największe giełdy BTC w Chinach – BTCChina, Huobi i OKCoin – ogłosiły niedawno wprowadzenie systemu 100-procentowych rezerw depozytowych. Oznacza to całkowite zabezpieczenie środków w przypadku bankructwa, ataku hackerów lub innych negatywnych wydarzeń.

BTCChina jest pierwszą giełdą, która przedstawiła nowy plan. Wg wpisu robią to „w celu promowania rozwoju przemysłu” i by wpłynąć na „zdrowy rozwój ekosystemu bitcoin”. Infolinia dla klientów potrzebujących więcej informacji będzie otwarta od 25 sierpnia. Firma wspomina również o kontrowersjach wokół kryptowalut jako główny powód do zabezpieczenia platformy. Dodatkowo mają zamiar udostępnić część bazy danych:

BTCChina zdecydowała się na częściowe udostępnienie bazy danych (jednak w celu ochrony prywatności użytkowników, nie możemy otworzyć jej w całości).

Kilka minut po publikacji, giełda OKCoin podążyła ich śladem. Mają zamiar wprowadzić system 100% rezerw w ciągu najbliższych kilku dni. Wg źródeł, będzie to takie samo rozwiązanie jak w przypadku giełd Bitfinex i Kraken, które oparte jest na drzewie hash.

Ostatnia giełda, Huobi, również postanowiła wprowadzić własny plan rezerw, który wygląda tak:

80% bitcoinów użytkownika, które nie były ostatnio transferowane, będą przechowywane na portfelu QuickWallet. Wszystkie transakcje i bilans adresu mogą być na bierząco sprawdzane online, by zapobiec fabrykacji danych. Nikt, wliczają w to giełdę, nie może używać bitcoinów w portfelu, oprócz samego użytkownika, który posiada klucz prywatny. Cała suma może natychmiastowo zostać wysłana na konto Huobi, gdy użytkownik będzie potrzebował ich do transakcji.

Huobi ma zamiar wprowadzić plan w życie pod koniec września. Za to pozostałe 20% bitcoinów ma być przechowywane przez Huobi i będzie zabezpieczone przez drzewo hash do końca sierpnia.

O autorze
Bitcoiny