Obecnie czytane
Mt. Gox ogłasza przerwę w obsługiwaniu depozytów Bitcoinowych

Mt. Gox wstrzymało depozyty Bitcoinowe i wszelkie wewnętrzne transfery Bitcoinów w celu przeprowadzenia prac aktualizacyjnych na stronie. Będą one miały miejsce 15 lutego, mniej więcej od 18:00 do północy czasu japońskiego.

Według tekstu na stronie informacyjnej Goxa, przerwa techniczna została zarządzona w ramach wdrażania rozwiązywania problemu z wycofywaniem transakcji Bitcoinowych. Przez ten problem giełdy zatrzymały wszystkie zewnętrzne wypłaty Bitcoinowe i musiały mierzyć się z krytyką ludzi z branż ekonomii Bitcoinowej.

Przerwa zapewne nie dotknie wielu użytkowników. W związku z tym, że obecnie cena Bitcoina z Mt. Gox waha się około 342 dolarów (co najmniej 300 dolary niżej niż BPI CoinDeska) i wciąż nie jest wiadomym, jak dokładnie wygląda sytuacja z wypłatami Bitcoinów, nie jest prawdopodobnym, że ludzie będą próbowali teraz przenosić pieniądze na giełdę. Wewnętrzne transfery też pewnie mogą trochę poczekać.

Ogłoszenie mówi dalej, że sześciogodzinna rama jest tylko orientacyjna i może być skrócona lub wydłużona, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wspomniano także, że nowy system musi przejść rozległe testy, zanim będzie można wypłacać ponownie Bitcoiny. W poniedziałek, 17 lutego, ma być opublikowany tekst z dalszymi informacjami na ten temat.

Napisano także, że inne giełdy podjęły swoje własne kroki w celu rozwiązania tego problemu, który według dyrektora generalnego — Marka Karpelesa — jest poważną wadą protokołu Bitcoin. Problem ten został zauważony po raz pierwszy w 2011 ale osoby rozwijające oryginalny protokół Bitcoin nie przyznawały mu wysokiego priorytetu, przynajmniej do czasu, gdy rozpoczęły się obecne problemy Mt. Goxa.

„BlockChain.info zaimplementował zmiany w celu rozwiązania problemu z wycofywaniem transakcji. Nasze rozwiązanie powinno działać na krótszą metę, a w międzyczasie długotrwałe sposoby zażegnania tego problemu są omawiane z zespołem rozwijającym oryginalne Bitcoiny i Fundacją Bitcoinową. Trwają także rozmowy z innymi giełdami i firmami.”

Inne giełdy opublikowały oświadczenia, w których informowały, że nie zostały dotknięte przez ten problem, chociaż Bitstamp, jedna z najpopularniejszych giełd świata, także zatrzymała na chwilę wypłaty Bitcoinów po „masywnym i skoncentrowanym” ataku DDoS na nią i inne giełdy. Od tego czasu jednak regularne transakcje zostały wznowione.

O autorze
Bitcoiny