Obecnie czytane
Hackerzy ukradli coiny NXT warte 1,65 mln dolarów

Giełda BTER ogłosiła, że 50 mln coinów NXT wartych 1,65 mln dolarów, zostało skradzionych przez udany atak na jeden z serwerów. W wypowiedzi dla społeczności, deweloper o pseudonimie „freeworm” przedstawił powagę sytuacji:

Jest to kompletnie nasza wina i staramy się pokryć wszelkie szkody. Jednak 50 mln NXT jest dla nas ogromną stratą i w tej chwili nie możemy sobie na to pozwolić.

Freeworm dostarczył adres zawierający 51 670 000 NXT i objaśnił w jaki sposób mają zamiar pomóc w odzyskaniu skradzionych coinów. Początkowo giełda chciała skontaktować się z zespołem odpowiedzialnym za rozwijanie NXT, żeby przeprowadzili rollback, który polegałby na przywróceniu block chaina do momentu, zanim została dokonana kradzież.

W chwili obecnej rollback nie jest brany pod uwagę. BTER ogłosił na Twitterze, że będzie próbował odzyskać coiny, próbując ustalić tożsamość hackera.

Zdecydowaliśmy się zrezygnować z rollbacka i odzyskać skradzione fundusze od hackera, ponieważ mamy o nim sporo informacji.

Po ogłoszeniu kradzieży, wielu użytkowników forum NXT popierało rozwiązanie problemu za pomocą rollbacka, ale jeden z nich zasugerował, że czas działa na ich niekorzyść i powinni szukać innego rozwiązania.

O autorze
Bitcoiny