Obecnie czytane
Firma KnCMiner znowu zmienia specyfikacje swojej koparki SCRYPT

Dostawca układów ASIC do kopania kryptowalut KnCMiner ogłosił, że jej najnowszy produkt Titan nie będzie miał zapowiadanych wcześniej parametrów i osiągnie prędkość 400MH/s.

Podczas pierwszej prezentacji produktu w marcu, układ miał generować 100MH/s, co było ówcześnie najszybszym urządzeniem tego typu. Spowodowało to rewizje założeń konkurencji (Alpha Technology Viper), która zmieniła zakładane parametry 10-krotnie do 250MH/s. To z kolei spowodowało zmianę paramentów KnC Titan również do wartości 250 MH/s, by teraz znowu zwiększyć moc prawie dwukrotnie.

Dodatkowo firma ogłosiła, że tak drastyczna zmiana nie pogorszy parametrów ani termicznych, ani konsumpcji prądu. Każdy ich chip będzie oznaczony mikroskopijnym logo o przekątnej 0,16mm. Cała maszyna ma być już w końcowym stadium produkcji.

Obie te firmy zmieniają specyfikacje teoretycznie już gotowego sprzętu, w bardzo znaczący sposób i do celów wyłącznie marketingowych. Bliskość zapowiadanej daty wysyłki(Q3/Q4) wcale nie zwiększa ich wiarygodności. Obecnie na rynku są fizycznie dostępne jedynie urządzenia oparte o układ GCC3355, wykorzystywany w Greedseed DualMinerach czy Gridseed Blade Miner. Wszelkie inne są jedynie w przedsprzedaży u firm, które nie mają dobrej reputacji, wyjątek stanowi tutaj wspomniany Alpha Technology który takiej reputacji w ogóle nie ma i wypuszcza swój pierwszy produkt.

O autorze
Bitcoiny