Obecnie czytane
Falcon Global Capital zatrudnia Lobbystów do promowania Bitcoin

Falcon Global Capital ogłosił zatrudnienie lobbysty przy Kapitolu do „edukowania i zrozumienia bitcoina oraz innych kryptowalut” po tym, jak współzałożyciel Brett Stapper powiedział:

„Podczas naszych rozmów i debat zrozumieliśmy że Ci którzy są przeciwni Bitcoin, nie są w rzeczywistości mu przeciwni, po prostu go nie rozumieją.”

Choć coraz więcej Amerykańskich polityków interesuje się nowymi technologiami, to świadomość istnienia pozostaje niska. Powoduje to obawy, że rząd będzie dążyć do zrealizowania nieprzyjaznej polityki i zakazów.

Podjęte kroki zaowocowały stworzeniem nowego tematu rozmów przez grupę lobbystów Peck Madigan Jones-„Bitcoin i mobilne płatności”. Dotychczasowymi klientami jednostki są największe firmy tamtejszego rynku, takie jak: Deloitte, Wells Fargo Securities, US Chamber of Commerce czy MasterCard.

Wraz ze wzrostem popularności Bitcoina potrzebuje on swojej reprezentacji w Kongresie- zwłaszcza, że firmy bankowe już używają swoich wpływów do ograniczenia rozrostu kryptowalut. Dlatego wsparcie rządu jest krytyczne dla całej społeczności.

„Naszą główną obawą jest, że nasi wybrani urzędnicy stworzą regulacje nie będąc w pełni wyedukowani w temacie, co może mieć negatywne konsekwencje dla całego ekosystemu.”

Nie jest to też pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Już w marcu Kalifornijski fundusz rozpoczął zbiórkę środków od entuzjastów i inwestorów z Wall Street, którzy prawdopodobnie niedługo zaczną wspierać ruch Bitcoinowy wraz z rozwojem nowych instrumentów finansowych.

O autorze
Bitcoiny