Ostatnia aktualizacja: 23 marca 2017

Bitcoin dla osób fizycznych

Przelewy Bitcoin

 

Bitcoin w stosunku do powszechnie stosowanych systemów płatności ma szereg zalet dla indywidualnych użytkowników.

Oto niektóre z nich:

Bitcoin kod qr smartfon

ŁATWE PŁATNOŚCI

Bitcoin na urządzenia mobilne lub stacjonarne to obecnie najprostszy i najszybszy sposób przeprowadzania transakcji. Przy wykorzystaniu najnowszych technologii prześlesz środki za dotknięciem przycisku, stykając dwa urządzenia (NFC) lub skanując kod (QR). Nie ma potrzeby rejestrowania się w żadnym banku ani instytucji, nie trzeba też używać żadnych kart, wpisywać kodu PIN, ani składać jakiegokolwiek podpisu. Wszystko, czego potrzebujesz, aby otrzymywać płatności Bitcoin to smarfton, inne urządzenie mobilne lub komputer stacjonarny.

Czas Bitcoin

BŁYSKAWICZNE PRZELEWY

Bitcoiny mogą być przesyłane z Afryki do Polski w kilka sekund. Nie ma banku, który mógłby spowolnić proces, nałożyć skandaliczne opłaty za przelew, lub zamrozić transfer. Całkowicie zautomatyzowane płatności uniezależniają nas od jakichkolwiek czynników ludzkich. Możesz zapłacić twoim sąsiadom w ten sam sposób, w jaki zapłaciłbyś członkowi rodziny w innym, odległym kraju.

Skarbonka Bitcoin

NAJNIŻSZE OPŁATY

Bitcoin umożliwia wysyłanie i otrzymywanie płatności bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Nie ma znaczenia gdzie wysyłasz środki. Niezależnie od tego czy będzie to transfer do sąsiada zza ściany, Lesotho, bądź innego kraju Afryki, Azji, obu Ameryk lub Antarktydy i tak nie poniesiesz żadnych opłat. Zaleca się jednak wniesienie symbolicznej dobrowolnej opłaty (wynoszącej kilka groszy) w celu szybszego potwierdzeniu transakcji i wynagrodzenia użytkowników, którzy działają w sieci Bitcoin w celu jej ochrony i weryfikacji płatności.

Wysokość dobrowolnej opłaty transakcyjnej w przeliczeniu na złotówki:

od 0 do 10 groszy

Niektórzy operatorzy obsługujący płatności Bitcoin nie pobierają żadnych opłat transakcyjnych od jakichkolwiek transakcji.

Dane pobierane z serwisu:Block Chain

Portfel Bitcoin

Wybierz swój portfel Bitcoin

Aby przechowywać swoje bitmonety i przeprowadzać nimi transakcje, tak jak w przypadku analogii do tradycyjnych płatności, musisz wybrać swój portfel Bitcoin, który Ci to umożliwi. Portfel bitcoin jest zbiorem adresów bitcoin, będących swoistym odpowiednikiem konta bankowego w tradycyjnym systemie płatności bankowych.

ADRES BITCOIN

Skorzystaj z poniższego narzędzia, aby dowiedzieć się czym są adresy bitcoin.

Każdy z wygenerowanych adresów bitcoin można zweryfikować i sprawdzić jego historię za pomocą przeglądarki Bitcoin block chain.

Wystarczy, że w pole wyszukiwania wpiszesz adres bitcoin (klucz/adres publiczny) wygenerowany za pomocą powyższego narzędzia. Przeglądarka umożliwi Ci sprawdzenie bilansu oraz historii wszystkich transakcji, w których brał udział dany adres bitcoin. Warto zaznaczyć, że nowo wygenerowane adresy nie mają żadnej historii transakcji, a ich saldo jest zerowe.

Obecnie istnieje wiele aplikacji umożliwiających dysponowanie swoimi środkami zgromadzonymi w bitcoinach. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest korzystanie z wybranego portfela mobilnego do dysponowania środkami na drobne, bieżące, codzienne wydatki oraz użytkowanie portfela desktopowego w celu gromadzenia znacznych oszczędności. W obu przypadkach, rozpoczęcie korzystania z wybranego portfela może być dokonane w minutę. Portfele Bitcoin dzielimy na aplikacje:

Mobilne
Przeglądarkowe/Web
Desktopowe
Sprzętowe/Hardware

Pozyskaj Bitcoin

Pozyskaj bitcoiny

Istnieje wiele sposobów pozyskania bitmonet. Można przyjmować je jako środek płatniczy za oferowane usługi lub towary w swoim sklepie oraz kupując lub otrzymując od innych użytkowników Bitcoin. Można też je po prostu zakupić na jednej z giełd lub kantorów. Oto niektóre ze sposobów:

Zakup bitcoin na giełdzie
Zakup bitcoin od innego użytkownika
Sprzedaż usług oraz produktów za bitcoin
Pozyskaj bitcoin od społeczności
Autoryzacja sieci Bitcoin (Bitcoin Mining)
Zakup bitcoin w automacie
Masz pytania?