Ostatnia aktualizacja: 22 marzec 2017

Bitcoin dla biznesu

Bitcoin dla biznesu

Obecnie ekosystem oraz udział Bitcoin w światowym handlu jest bogatszy i bardziej zróżnicowany niż kiedykolwiek. Dziś za bitcoiny można zakupić już niemal każdy towar lub usługę zarówno online, jak i w tradycyjnych punktach sprzedaży mieszczących się w fizycznych placówkach. Integracja systemu płatności bitcoin jest dziecinnie prosta i szybka w obu tych przypadkach. Dzięki wysokiej wydajności, skuteczności oraz ujednoliceniu i ogólnoświatowej standaryzacji systemu Bitcoin, ten rodzaj płatności oferuje najniższe na rynku opłaty transakcyjne. Wynikające z tego znaczne oszczędności dla przedsiębiorców są często przekazywane do klienta w postaci zniżek do 10% przy płatności bitcoinami.

Wysokość dobrowolnej opłaty transakcyjnej w przeliczeniu na złotówki:

od 0 do 10 groszy

Niektórzy operatorzy obsługujący płatności Bitcoin nie pobierają żadnych opłat transakcyjnych od jakichkolwiek transakcji.

Dane pobierane z serwisu:Block ChainZobacz statystyki sieci Bitcoin

Bitcoin w stosunku do powszechnie stosowanych systemów płatności ma szereg zalet dla przedsiębiorców oraz ich klientów.

Oto niektóre z nich:

Skarbonka Bitcoin

NAJNIŻSZE OPŁATY

Bitcoin umożliwia wysyłanie i otrzymywanie płatności bez ponoszenia jakichkolwiek opłat transakcyjnych. Zaleca się jednak wniesienie symbolicznej dobrowolnej opłaty (wynoszącej kilka groszy) w celu szybszego potwierdzeniu transakcji i wynagrodzenia użytkowników, którzy działają w sieci Bitcoin w celu jej ochrony i weryfikacji płatności. Dzięki braku konieczności przewalutowania Twoi zagraniczni klienci nie będą musieli ponosić dodatkowych opłat wynikających z konieczności przewalutowania środków, gdyż w przypadku systemu Bitcoin taka konieczność nie występuje.

Bezpieczeństwo Bitcoin

OCHRONA PRZED OSZUSTAMI

Niemal każda firma, która przyjmuje płatności kartami kredytowymi lub za pośrednictwem PayPal lub innych procesorów płatności spotkała się z problemem obciążenia zwrotnego (tzw. chargeback) w wyniku którego następuje zwrot pieniędzy z konta sprzedawcy na konto posiadacza karty. Nieuczciwi konsumenci często wykorzystują mechanizm obciążenia chargeback, kosztem sprzedających. Płatności Bitcoin są nieodwracalne i bezpieczne, co oznacza, że koszt ewentualnego oszustwa ze strony konsumenta nie spoczywa już na barkach sprzedawcy.

Czas Bitcoin

BŁYSKAWICZNE PRZELEWY

Bitcoiny mogą być przesyłane z Afryki do Polski w kilka sekund. Nie ma banku, który mógłby spowolnić proces, nałożyć skandaliczne opłaty za przelew, lub zamrozić transfer. Całkowicie zautomatyzowane płatności uniezależniają nas od jakichkolwiek czynników ludzkich. Po każdej płatności ze strony konsumenta za oferowane przez Ciebie usługi lub towary, środki w kilka sekund znajdą się na Twoim koncie gotowe do dalszego dysponowania i co najważniejsze, masz nad nimi całkowitą kontrolę.

Bitcoin kod qr smartfon

ŁATWE PŁATNOŚCI

Bitcoin na urządzenia mobilne lub stacjonarne to obecnie najprostszy i najszybszy sposób przeprowadzania transakcji. Przy wykorzystaniu najnowszych technologii prześlesz środki za dotknięciem przycisku, stykając dwa urządzenia (NFC) lub skanując kod (QR). Nie ma potrzeby rejestrowania się w żadnym banku ani instytucji, nie trzeba też używać żadnych kart, wpisywać kodu PIN, ani składać jakiegokolwiek podpisu. Wszystko, czego potrzebujesz, aby otrzymywać płatności Bitcoin to smarfton, inne urządzenie mobilne lub komputer stacjonarny.

Bitcoin marketing

DARMOWY MARKETING

Bitcoin to szybko rozwijający się rynek bardzo entuzjastycznych i pełnych zaangażowania konsumentów, którzy szukają nowych miejsc i sposobów na wydanie swoich bitmonet. Przyjmowanie ich jako formy zapłaty za oferowane usługi lub towary jest świetnym sposobem na pozyskanie nowej klienteli oraz uwagi społeczności i mediów. Przyjęcie nowej metody płatności bardzo często okazuje się być świetnym krokiem dla przedsiębiorstw.

Bitcoin kokarda

BRAK WYMOGÓW ZGODNOŚCI

Przyjmowanie płatności online za pomocą kart kredytowych często wiąże się z koniecznością stosowania odpowiednich zabezpieczeń oraz okresowych ich kontroli w celu zapewnienia ich zgodności ze standardem PCI. Bitcoin jedynie wymaga od użytkowników odpowiedniego zabezpieczenia środków zgromadzonych na ich własnym portfelu. Nie ma jednak konieczności ponoszenia opłat i obowiązków które wynikają z przetwarzania poufnych informacji klientów.

Bezpieczeństwo użytkowników bitcoin

OCHRONA DANYCH

W przypadku płatności bitcoin można zastosować dowolny stopień anonimowości, zależnie od potrzeb danej transakcji. Każdy z przedsiębiorców od swoich klientów wymaga jedynie podania danych niezbędnych do realizacji konkretnego zamówienia; adresu e-mail w przypadku zakupu dóbr elektronicznych oraz adresu zamieszkania w przypadku konieczności wysyłki towarów fizycznych. W przypadku zakupów w fizycznym sklepie nie wymagane są żadne dane klienta, gdyż do każdej transakcji generowany jest oddzielny adres bitcoin.

Sklep bitcoin

Jak zacząć przyjmować bitcoin?

Każdy przedsiębiorca może przyjmować bitcoin na dwa sposoby:

Za pośrednictwem operatorów płatności

Bez pośredników