Obecnie czytane
Air Lituanica – kolejne linie lotnicze przyjmujące bitcoina

Litewskie linie lotnicze Air Lituanica są drugim przewoźnikiem decydującym się na przyjmowanie płatności w bitcoinach. Pierwsze miejsce należy do łotewskiego AirBaltic, który przyjmuje kryptowaluty od drugiej połowy lipca. Lituanica ogłosiła to 3 dni temu na oficjalnym profilu Twitter, a dziś pogratulowała pierwszemu klientowi, który skorzystał z nowego sposobu płatności.

Linie lotnicze Air Lituanica posiadają swoją siedzibę w Wilnie, oficjalny start miały 1 maja 2013, a loty operacyjne zostały zainaugurowane 1 lipca 2013. W swojej flocie posiadają samoloty Embraer 175, które mieszczą 86 pasażerów i latają m.in. do takich miast jak Amsterdam, Berlin, Bruksela, Paryż czy Praga.

Air Lituanica są uważane za dość małe linie lotnicze w lipcu przewieźli zaledwie 18 tys. pasażerów (dla porównania największe linie American Airlines przewożą miesięcznie około 16 mln). Nowy forma płatności może przyciągnąć większą liczbę klientów i pozwoli na konkurencję z równie skromnymi sąsiadami. Niestety pierwsze kryptowalutowe linie AirBaltic nie zdradziły ile biletów do tej pory sprzedali za bitcoiny.

O autorze
Bitcoiny